Neden Değişim, Neden Alper Yeğin?

Sancaktepe halkı, belediye başkanı olarak; Sancaktepe’de doğup büyüyen, Sancaktepe’nin sorunlarına hakim, bölgeyi iyi tanıyan, kendi içinden birini belediye başkanı olarak görmek istiyor. Sancaktepe’nin kırsal bir yapıya sahip olması, Sancaktepeli hemşehrilerini öne çıkarıyor. Diğer taraftan ise bölge halkı haklı olarak; Sancaktepe’nin emin ellerde, doğru, güvenli, sosyal ve adil gelişimini istiyor. Sancaktepe’yi tanıyan, Sancaktepe için mücadele etmiş, gemiyi limana sağ salim ulaştıracak bir kaptan arıyor.

ARANAN KAN, ALPER YEĞİN!!!

Tüm bu durumlara uygun olan kişi ise Alper Yeğin!

Alper Yeğin; Sancaktepe’de doğdu, Sancaktepe’de büyüdü. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada tamamladı. Kimimizin okul ya da sınıf arkadaşı. Kimimizin kardeşinin, kimimizin annesinin, kimimizin babasının, kimimizin çocuğunun okul ya da sınıf arkadaşı. Sancaktepeli’nin komşusu. Akrabaları burada yaşıyor. Kolayca ulaşılabileceğimiz birisi. Başarılı bir iş adamı, iyi bir aile babası. Kısacası, Bizim Alper!

Tepeden gelme değil, gençlik kollarından gelme bir siyasetçi. Siyasetçiler; ” Biz gençliğimizde şöyle pankart asıyor, sokak ve caddelerde şöyle çalışmalar yapıyorduk” vs. diye anlatırlar ya, işte Alper Yeğin tam da oralardan gelen biri. Üstelik genç bir aday ve 2-3 ayda adaylaşan biri de değil! Bu sürecin 10 yıllık bir geçmişi var. 2014 yılında meclis üyesi olduğu an itibariyle, Sancaktepe’de belediye başkanı olmayı aklına koymuş, ilçe başkanı olduğu an itibariyle de bu sürecin hazırlıklarına başlamıştı. Meclis üyesi ve sonrasında da ilçe başkanlığı yaptığı zaman içerisinde Sancaktepe’nin her mahallesinde, imardan ulaşım sorunlarına kadar defalarca toplantılar düzenleyerek, çeşitli çalışmalar yürüttü.
Siyasi görüşü farklı cepheler ile de daima barışık oldu. Yani, “Alper bizim partiden değil, ama iyi çocuk” denildi. Kendi siyasi ailesi ile de hep barışık oldu. Yüksek bir oyla İlçe başkanı oldu. Sonrasında ilçeyi birleştirip tek aday olarak devam etti. Daha belediye başkan adayı adayı olmadan 500 bin nüfuslu Sancaktepe’de kendisini anlatmak için yollara düştü. Resmi takvim falan dinlemedi. İyiki de öyle yaptı ve yol aldı.

CHP geçtiğimiz dönem Sancaktepe’yi kıl payı kaybetti. İktidar ise bugün eski gücünde değil. Yerel seçimlerde aday faktörünün daha öne çıktığını da hepimiz biliyoruz. Alper Yeğin, daha aday olmadan alternatif Belediye Başkanı olarak hep sokakta konuşuldu. İstanbul’un ilçelerinde belediye başkanı olmayanların tanınma oranları %3′ leri geçmez iken, Alper Yeğin Şeyma Döğücü ile çekişmeye başladı. Şu an sokağın havası “net Alper Yeğin” diyor.

Sancaktepe 2009’da partisinin gücüyle Sancaktepeli olmayan İsmail Erdem’i başkan yaptı. Sonra bir daha seçti. İsmail Erdem Sancaktepe’yi tam tanıdı derken Ataşehir’ e atandı. Sancaktepeli olmayan Şeyma Döğücü Belediye Başkanı oldu. Ataşehir ile birlikte ilçe olan Sancaktepe yerinde sayarken, Ataşehir yürüdü gitti. Artık Ak Parti ve MHP’liler de “Partizanlık zamanı değil, Sancaktepe gelişemedi, Şeyma Hanım vaatlerini gerçekleştirmedi. Sancaktepeli burada yatıyor, ama nefes almak için komşu ilçeye gidiyor. Sancaktepeli’nin parası kendi esnafına yansımıyor. Sancaktepeli’ler; sanat, gezi, alış-veriş vs. gibi sosyalleşmek adına etkinlikler için komşu ilçelere gidiyorlar. Alper güvendiğimiz, yıllardır içimizden gelen sesi haykıran biri ve artık kendi partimize de bir uyarı lazım” diyorlar.

Diğer taraftan İBB sürecine baktığımızda ise, kendisi hakkında her ne kadar “topal ördek” dense de, meclis çoğunluğu olmadığı için zorlansa da Ekrem İmamoğlu epey yol aldı. Ak Parti’li rahmetli Kadir Topbaş döneminde hangi hizmet varsa, İmamoğlu hepsini eksiksiz devam ettirdi. Üstüne İBB borçlarını ödedi. Hükümet desteği olmamasına rağmen devlet organizasyonuyla yapılacak olan metroları artırarak devam ettirdi. Üstelik tüm engellere rağmen dışardan borç alarak yaptı ve yapmaya da devam ediyor.

YENİDOĞAN METROSU KARA PROPAGANDASI

Yenidoğan metrosu, bilindiği üzere Cumhurbaşkanımızın onayı ile 2018′ de Ak Parti’li Mevlüt Uysal döneminde durduruldu. İmamoğlu devam ettirmek istese de “zemin uygun değil, 4 durak için yatırıma gerek yok” vs. denilerek Cumhurbaşkanımız tarafından bütçe onaylanmadı. İBB tarafından mevcut hat yeniden projelendirilip Söğütlüçeşme’ye kadar uzatıldı. İBB nin baskısı ile kriz aşıldı ve geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanımız metronun yapımına onay vermek zorunda kaldı. Şu an çalışma devam ediyor.

METRODA ALPER YEĞİN ETKİSİ

Metro A.Ş’de görev alan Alper Yeğin Yenidoğan Metro krizinin aşılmasında ve Çekmeköy-Sancaktepe- Sultanbeyli Metrosu’nun hızlanmasında önemli rol oynadı. Metro Sultanbeyli’ye kadar tamamlandı. Test sürüşleri yapıldı. 10 Mart’ta Sarıgazi Durağı açılacak. Hemen arkasından da Sultanbeyli Durağı hizmete başlayacak. Bu arada Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan başlayıp Beylikdüzü’ ne kadar olan HızRay İstanbul Metrosu’nun da Sancaktepe’de durağı olacak. İBB; Halk Süt, Anne Kart, kreş, öğrenci yurtları vs. gibi hizmetleri AKP nin meclis çoğunluğuna rağmen yaptı ve yapmaya da devam ediyor. “Her mahallede kreş açacağım” diyen Döğücü vaatlerini yerine getirmese de İBB Sancaktepe’de 4 kreş açtı. Yakın zamanda 4 tanesini de tamamlayacak. Sancaktepe’de Sancaktepe Belediyesi’nden çok daha fazla hizmet yapan İBB, Alper Yeğin için bir avantaj. Sancaktepe’nin çalışkan genci Alper Yeğin ile İBB uyumu birleştiğinde Sancaktepe hak ettiğini daha hızlı alacak. İnsana, doğaya, hayvana ve çevreye duyarlı, doğru ve adil gelişen, sosyal bir Sancaktepe olacak.
Sancaktepe kazanacak, İstanbul kazanacak!…

SiyasetNeden Değişim, Neden Alper Yeğin?

Haberler

Sokaklar Alper Yeğin Diyor: Sancaktepe Yerel Seçimlerinde Değişim Vakti!

Sancaktepe sokaklarında, halkın sesi gür bir şekilde yankılanıyor: "Alper Yeğin!" Bir değişim vaktinin geldiği...

Anket: Saha Sancaktepe’de Alper Yeğini İşaret Ediyor

Son düzenlenen anket, Sancaktepe Belediye Başkanlığı için gerçekleştirilecek seçimlerde CHP adayı Alper Yeğin'in güçlü...

Siyasi Partiler, Aday Listelerini 20 Şubat’a Kadar Teslim Edecek

"Siyasi partiler, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait...

Anne Kart ile Ulaşım İstanbul’da Ücretsiz

Ekrem İmamoğlu’nun sosyal belediyeciliği Türkiye’ye örnek olmaya devam ediyor. 0-4 yaş arası çocuklu anneler Anne...

İlginizi Çekebilir

Sokaklar Alper Yeğin Diyor: Sancaktepe Yerel Seçimlerinde Değişim Vakti!

Sancaktepe sokaklarında, halkın sesi gür bir şekilde yankılanıyor: "Alper Yeğin!" Bir değişim vaktinin geldiği...

Anket: Saha Sancaktepe’de Alper Yeğini İşaret Ediyor

Son düzenlenen anket, Sancaktepe Belediye Başkanlığı için gerçekleştirilecek seçimlerde CHP adayı Alper Yeğin'in güçlü...

Siyasi Partiler, Aday Listelerini 20 Şubat’a Kadar Teslim Edecek

"Siyasi partiler, belediye başkanlığı, belediye meclis üyeliği ve il genel meclisi üyelikleri seçimlerine ait...